Достапни линкови

Багдад: Најмалку 11 загинати во експлозија


Во експлозија во Источниот дел на Багдад загинале најмалку 11 лица, и уште толку се ранети, соопшти ирачката полиција. Лицата загинале кога неколку бомби биле фрлени на бензиска станица во Багдад.
XS
SM
MD
LG