Достапни линкови

Дагестан: Најмалку седум лица убиени во судири


Најмалку седум лица биле убиени во денешните три судири меѓу силите за безбедност и бунтовниците во Дагестан, јавија руските медиуми. Посматрачите наведуваат дека во оваа руска покраина во последно време зачестиле упадите на милитантните исламистички бунтовници од Чеченија.
XS
SM
MD
LG