Достапни линкови

Минесота: Најмалку седуммина загинати во уривање на мост


Најмалку седум лица загинаа при колапс на мост на реката Мисисипи во американската држава Минесота. Десетици автомобили и бетон се урнаа во реката. Спасувачките операции се во тек, а властите предупредија дека бројот на жртвите би можел да биде поголем. Нема индиции дека станува збор за терористички акт.
XS
SM
MD
LG