Достапни линкови

Њујорк: Нова резолуција на САД и Британија за Ирак


Во Обединетите Нации циркулира нова американско-британска резолуција со која се бара Светската Органзација да ги зголеми своите активности во Ирак со цел политичка обнова на земјата. Обединетите Нации имаат мала мисија во Ирак по камионот бомба во кој беше уништен нејзиниот штаб во Багдад во 2003 кога загинаа над 20 лица.
XS
SM
MD
LG