Достапни линкови

Рамала: Посета на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајсна денеска во Рамала на палестинскиот претседател Махмуд Абаз му пренесе дека израелскиот премиер Ехуд Олмер е подготвен да разговара за фундаменталните прашања кои би довеле до создавање палестинска држава. Рајс и Абас потпишаа договор за грант за реформи на палестинките безбедносни служби.
XS
SM
MD
LG