Достапни линкови

Кабул: САД и Јужна Кореа нема да употребат сила за ослободување на заложниците


Јужна Кореја и Соединетите Држави се согласија да не употребуваат сила за ослободување на 21 јужнокорејски заложници кои во рацете на талибанците во Авганистан се од 19 јули. Талибанците досега убија двајца заложници затоа што владата на Авганистан досега не ги ослободи нивните луѓе од затвор.
XS
SM
MD
LG