Достапни линкови

Скопје: Усвоен ребалансот на буџетот


Македонскиот парламент денеска го усвои ребалансот на буџетот за оваа година. Поголемиот дел од амандманите на опозицијата не беа прифатени, а министерот за финансии Трајко Славевски им се заблагодари на пратениците, истакнувајки дека нивните предлози и критики биле конструктивни.
XS
SM
MD
LG