Достапни линкови

Багдад: Најмалку 15 цивили загинале во експлозија на автомобил бомба


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 15 цивили загинале, а 30-тина биле повредени при денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад. Вчера во Багдад загинале тројца американски војници, кога нивното возило налетало на мина.
XS
SM
MD
LG