Достапни линкови

Ријад: Продолжува турнејата на Рајс и Гејтс


Американскиот државен секретар Кодолиза Рајс и секретарот за одбрана Роберт Гејтс ја продолжуваат блискоисточната турнеја.Како што јавуваат агенцииите денеска тие ке се сретнат со властите во Саудиска Арабија.Целта на посетата на Рајс и Гејтс е подршка за американската политика во Ирак, справување со иранското влијание и изнаогање решение за израесло палестинското прашање.Вчера во Египет тие се сретнаа со арапските министри а во соопштението издадено по средбата властите во регионот се заложија за промивирање на стабилност во Ирак.
XS
SM
MD
LG