Достапни линкови

Пјогнјанг: Северна Кореја целосно соработува со инспекторите


Северна Кореја целонсо соработува со инспекторите на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија, соопшти тимот кој го надбљудува затворањето на реакторот за производство на плутониум. Северна Кореја се согласи за затворање на нуклеарните постројки во замена за економски и политички концесии во договор со Соединетите Држави, Русија, кина, Јапонија и Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG