Достапни линкови

Пјонгјанг: Одзивот на изборите во Северна Кореја 99,8 насто


Севернокорејската новинска агенција објави дека одѕивот на вчерашните локални и регионални избори во таа земја бил деведесет и девет запирка осум проценти. Во веста се додава дека изборите биле уште една поддршка на Работничката партија на Кореа и на лидерот Ким Јонг Ил.
XS
SM
MD
LG