Достапни линкови

Токио: Јапонскиот премиер Шинзо Абе нема да поднесе оставка


Јапонскиот премиер Шинзо Абе денеска изјави дека нема намера да поднесе оставка откако на вчерашните избори за горниот дом на парламентот неговата коалиција доживеа голем пораз. Тој наведе дека планира да направи реконструкција на кабинетот. Владејачката коалиција ја загуби контролата во Горниот дом поради серијата домашни скандали.
XS
SM
MD
LG