Достапни линкови

Москва: Посета на претседателот на палестинската власт Махмуд Абас


Претседателот на палестинската власт Махмуд Абас денеска во Москва ќе се состане со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, по што ќе биде примен и од претседателот Владимир Путин. Освен за напорите за заживување на блискоисточниот мировен процес се очекува да стане збор и за развојот на билатерланите односи.
XS
SM
MD
LG