Достапни линкови

Вашингтон: Продолжуваат разговорите Буш - Браун


Во Кемп Дејвид во близина на Вашингтон денеска продолжуваат разговорите меѓу американскиот претседател Џорџ Буш и британскиот премиер Гордон Браун. Пред посетата Браун оцени дека на Британија и е многу важно да има добри односи со Соединетите Држави. Предвидено е премиерот Браун потоа да замине за Њујорк на средба со генералниот секретар на Обединетите Нации Бан ки Мун.
XS
SM
MD
LG