Достапни линкови

Скопје: Посета на министерот за надворешни работи на Црна Гора


Во посета на Македонија денеска пристигнува црногорскиот министер за надворешни работи, Милан Риќен. Во рамките на посетата тој ќе се сретне со својот македонски колега, Антонио Милошоски а ќе оствари средби и со премиерот Никола Груевски, претседателот Бранко Црвенковски како и со претседателот на собранието Љубиша Георгиевски.
XS
SM
MD
LG