Достапни линкови

Москва: Седум лица загинаа во уривање на карго авион


Седум члена ан посадата загинаа кога карго авион се урна утринава веднаш по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, јавуваат агенциите. Авионот кој требало да слета во Омск во Сибир се урнал четири километри од аеродромот во Москва. Засега не се знае што е причината за несреката.
XS
SM
MD
LG