Достапни линкови

Газа: Неколку илјади Палестинци се враќаат во појасот Газа


Неколку илјади Палестинци кои по падот на појасот газа во рацете на радикалното исламско движење хамас избегаа во египет од денеска ке почнат да се вракаат во своите домови, соопштија палестинските официјални претствници. Египетските и израелските власти постигнаа спогодба за вракањето на палестинските бегалци чиј број се проценува дека се движи помегу 6 и седум илјади.
XS
SM
MD
LG