Достапни линкови

Кабул: Убиени 50 талибанци


Во борбите меѓу американските сили и авганистанските милитанти, како што е соопштено во Кабул, биле убиени пеесетина талибанци. Во соопштението се прецизира дека борбите во провинцијата Хелманд траеле повеќе од дванаесет часа.
XS
SM
MD
LG