Достапни линкови

Багдад: Најмалку 50 загинати во два одвоени бомбашки напади


Најмалку 50 лица загинале, а повеќе од 130 се повредени во два одвоени бомбашки напади во Багдад.Жртви на нападите биле толпа луѓе кои го славеле пласманот на ирачкиот фудбалски тим во финалето во купот на Азија. Ирачкиот тим во недела ќе игра во финале против селекцијата на Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG