Достапни линкови

Москва: Пожар на еден од најголемите гасоводи во северо западна Русија


Еден од најголемите гасоводи на северозападниот дел на Русија синока го зафати пожар, а одекнала и силна експлозија, јавуваат агенциите. За сега нема податоци за евентуални жртви и не е јасно дали испораката на гас е прекината.
XS
SM
MD
LG