Достапни линкови

Бану: Најмалку 8 лица загинати, а 30-тина повредени во ракетен напад


Најмалку 8 лица загинаа, а 30 тина се повредени во ракетен напад врз пакистанскиот град Бану кој е порта кон Северен Вазиристан во Авганистан. Оваа област е упориште на милитанти поврзани со Ал Каеда кои ги интензивираа нивните напади по 10 месечниот мировен договор со властите.
XS
SM
MD
LG