Достапни линкови

Вашингтон: САД го обвинија Иран за зголемување на поддршката на милитантите


Соединетите Држави го обвинија Иран дека ја зголемил подршката на милитантите во Ирак. Меѓутоа на втората рунда разговори за Ирак американскиот амбасадор во Багдад Рајан Крокер изјави дека Иран се согласил за принципите да се формира панел за зголемување на безбедноста.
XS
SM
MD
LG