Достапни линкови

Оксфорд: Евакуирани 250 домови поради излевање на Темза


Стотици лица се евакуирани од околу 250 домови на англискиот универзитетски град Оксфорд по денешното излевање на реката Темза. Во Британија се случуваат најголемите поплави во последните 60 години.
XS
SM
MD
LG