Достапни линкови

Белград: Српскиот парламент предупредува против признавање на Косово без одлука на ОН


Српскиот Парламент синоќа ги предупреди Соединетите Држави и Европската Унија против признавањето на Косово без одлука на Обединетите Нации. Во резолуцијата на српскиот парламент се ветува енергичен одговор против земјите кои би ја признале независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG