Достапни линкови

Скопје: Пожари во Македонија


Центарот за управување со кризи во Македонија денеска соопшти дека се уште има активни пожари во повеќе места на земјата, но и оти некои од нив се ставени под контрола. Станува збор за пожарите во реоните на Катланово, Демир Хисар, Ресен, во близина на Прилеп, крушевските села Белушино и Јакреново и други.
XS
SM
MD
LG