Достапни линкови

Анкара: Победа на владејачката партија на правдата и развојот на изборите во Турција


Владејачката Партијата на правдата и развојот на премиерот на Турција победа на предвремените парламентарни избори одржани во неделата,Во синокешното обракањето пред илјадници неговите подржувачи, кои слева во глвниот град Анкара, премиерот Реџеп Таип Ердоган вети дека ке постави републиакнски вредности мегу кои И секуларно уредување на државата И оти ке продолжат економските И демиоккртските реформи.
XS
SM
MD
LG