Достапни линкови

Гренобл: Најмалку 26 полски патници загинале во сообраќајна несреќа


Најмалку 26 лица загинале, кога автобус во кој се наоѓале 50-тина полски патници излетал од патот и се паднал во провалија во близина на Гренобл, на француските Алпи. Најверојатно причина за несреќата е откажување на кочниците на автобусот. Патниците во автобусот се враќале од миса во римокатоличката црква Нотр Дам де ла Салете во близина на Гренобл.
XS
SM
MD
LG