Достапни линкови

Техеран: Егзекутирани 12 лица


Во Техеран денеска беа обесени 12 лица, обвинети за повеќе кривични дела. Смртната казна е извршена изутрината, а повеќето од осудените беа егзекутирани поради силување, киднапирање и трговија на стотици тони наркотици, соопшти обвинителството во Техеран.
XS
SM
MD
LG