Достапни линкови

Скопје: Пожари во Македонија


Центарот за управување со кризи соопшти дека екипите сеуште се на теренот и се обидуваат да го спречан ширењето на пожарот кај националниот парк Јасен во правец кон ловиштето. Огнената стихија во Катлановско како што се соопштува е распламтената и околу селото Катлановска Сушица и се работи на негово локализирање. Пожари горат на повеќе места во земјата, при што освен противпожарните екипи, на одредени места е ангажирана и војската, авијацијата, а во гаснењето на пожарите учествува и месното население.
XS
SM
MD
LG