Достапни линкови

Багдад: Пратениците од најголемиот политички сунитски блок се вратија во Парламентот


Пратениците од најголемиот политички сунитски блок во Ирак го завршија пето-неделниот бојкот и се вратија во Парламентот. Тие се вратија во собранието откако еден од нивните лидери беше вратен на функцијата претседател на парламентот. Пред два дена и пратениците лојални на шиитскиот клерик Моктада Ал Садр го прекинаа бојкотот и се вратија во Парламентот.
XS
SM
MD
LG