Достапни линкови

Багдад: Американските сили го уапсиле Калед Ал Машадани


Американската армија соопшти дека нејзините трупи во Ирак уапсиле лице за кое се верува дека еден од високите членови на Ал Каеда во Ирак. Американскиот генерал Кевин Бергер истакна дека станува збор за Калед Ал Машадани, кој бил упасен на почетокот од месецов во ирачкиот град Мосул.
XS
SM
MD
LG