Достапни линкови

Гревена: Земјотрес со сила од 5,4 степени ја погоди Северна Грција


Земјотрес со сила од пет запирка четири степени според Рихтеровата скала синоќа ја погоди Северна Грција. Потресот бил регистриран во близина на градот Гревена. Илјадници жители на овој како и на соседниот град Кожани во паника излегле од своите домови. Засега нема информацииза жртви и за материјални штети.
XS
SM
MD
LG