Достапни линкови

Вазиристан: 16 пакистански војници загинале при напад на екстремистите


Најмалку шеснаесет пакистански војници загинале во денешниот напад на екстремистите врз конвој на безбедносните сили во Северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан, јавуваат агенциите. Во Пакистан дојде до ескалација на насилствата по минатонеделните борби меѓу владините сили и екстремистите во Црвената џамија во Исламабад кога загинаа седумдесет и пет луѓе.
XS
SM
MD
LG