Достапни линкови

Сао Паоло: Авион со 200 патника се запалил при слетување


Бразилските агенции јавија дека авион со околу 200 патника се запалил при слетуавње на аеродромот во Сао Паоло. До ова дошло кога при слетуавњето авионот удрил во бензинска пумпа, а најмалку едно лице го загубило животот.
XS
SM
MD
LG