Достапни линкови

Софија: САД и ЕУ бараат враќање на бугарските медицински сестри


САД и Европката Унија и се придружија на Бугарија во повикување на Либија да ги испрати дома шестмината здравствени работници. До ова доага по вчерашанта одлука на Врховниот суд на Либија со која смрттната казана за бугарските медицински сестри и палестинскиот лекар се преименува во доживотен затвор.
XS
SM
MD
LG