Достапни линкови

Багдад: Во Багдад нови напади, а американските и ирачките сили започнуваат офанзива


Најмалку 10 лица загинале, меѓу кои четворица војници, а 11 се повредени во самоубиствен напад во источниот дел на Багдад. Како што соопшти ирачката полиција цел на нападот била патрола на ирачката војска. Во меѓувреме како што се соопшува, американските и ирачките сили започнале голема офанзија против бунтовниците во западната ирачка провинција Анбар.
XS
SM
MD
LG