Достапни линкови

Триполи: Започна исплаќањето на средствата за либиските семејства


Половина од либиските семејства чии деца се заразени со ХИВ вирусот почнаа да ја подигнуваат паричната оштета, во рамки на договорот што може да доведе до ослободување на петте бугарски медицински сестри и еден палестински доктор осудени на смртна казна, поради нивно заразување. Високиот либиски судски совет денеска треба да донесе одлука за случајот со шестмината здравствени работници.
XS
SM
MD
LG