Достапни линкови

Багдад: Наскоро нова рунда разговори меѓу Иран и Соединетите држави за Ирак


Иран и Соединетите држави наскоро ќе одржат нова рунда разговори за безбедносната состојба во Ирак, изјави ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари. Тој истакна дека и втората по ред средба ќе биде одржана во Багдад на амбасадорско ниво. Амбасадорите на Иран и Соединетите држави за ситуацијата во Ирак прв пат разговараа во мај годинава.
XS
SM
MD
LG