Достапни линкови

Пекинг: Шефот на дипломатијата Антонио Милошоски во посета на Кина


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски од денеска до петок престојува во Народна Република Кина. Милошоски, како што јави известувачот на МИА, ќе се сретне со својот кинески колега Јанг Џиечи, со заменик претседавачот на Постојаниот комитет на Секинескиот Народен Конгрес Ху Џиалу и со претседавачот на кинескиот Совет за промоција на меѓународната трговија на Шангај Ван Џифеи.
XS
SM
MD
LG