Достапни линкови

Техеран: Емисија со двајцата упасени американци со иранско потекло во Иран


Центарот Вудроу Вилсон соопшти дека било какво признание на директорот на Центарот за блиско источна програма Халех Есфандиари нема да има легитимност. Есфандиари и уште еден американец од иранско потекло Киан Таџбакаш се уапсени во Иран под обвинение за дејствија против иранската национална безбедност. Двајцата се покажани на реклама за специјална програма која националната телевизија ке ја емитува утре.
XS
SM
MD
LG