Достапни линкови

Москва: Русија ќе одговори на британските мерки


Русија најави одговор на британската одлука да протера 4 руски дипломати поради одбивањето на Москва да го екстрадира во Лондон главниот осомничен за убиство на поранешниот разузнавач Александар Литвиненко. Според Москва таквото барање е неморално и ке има сериозни последици по руско британските односи. Русија пак одби да го предаде бизнисменот Андреј Луговои обвинет дека го отрул Литвиненко со радиоактивна супстанца во Лондон минатата година.
XS
SM
MD
LG