Достапни линкови

Багдад: Вооружено лице убило 29 жители на шиитско село во Диџала


Ирачката полиција соопшти дека вооружено лице убило 29 члена на шиитско село во провинцијата Диџала 90 километри северно од Багдад. Во главниот град пак во експлозија на автомобил бомба во близина на иранската амбасада 4 лица загинале а неколкумина се повредени.
XS
SM
MD
LG