Достапни линкови

Белград: Србија нема да го менува Косово за влез во ЕУ


Српскиот премиер Воислав Коштуница изјави дека Србија е подготвена да му даде поголема независност на Косово, но оти никогаш нема да дозволи тоа да го стори за евентуално членство на Србија во Европската Унија. Според Коштуница одредени дипломати од Унијата и понудиле на Србија договор според кој, таа би можела да влезе во Унијата доколу ја признае независноста на покраината.
XS
SM
MD
LG