Достапни линкови

Приштина: Во Косово подготвеност и за алтернативни патишта


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу истакна дека Косово се залага за усвојување на резолуција во Советот на безбедност врз основа на планот на Марти Ахтисари, но и оти постои подготвеност и за алтернативни патишта во согласност со оние кои тоа го подржуваат. Сејдиу по состанокот со преговарачкиот тим истакна дека Косово ќе бара забрзување на процесот. Инаку, денеска во ОН ќе бидат одржани консултации за новата резолуција за Косово.
XS
SM
MD
LG