Достапни линкови

Скопје: Делегација од американскиот Стејт Департмент во посета на Македонија


Денеска во Македонија престојуваат заменик помошник секретар за Ирак во Стејт Департментот Лари Батлер и Дебра Кеган, заменик помошник секретар за одбрана за коалициски и мултилатерални прашања.Батлер и Кеган ке остваарт средби со министерот за одбрана Лазар Еленовски и со пратениците Владимир Ѓорчев и Ружди Матоши.
XS
SM
MD
LG