Достапни линкови

Исламбад: Втор напад во Пакистан, најмалку 14 лица загинаа


Најмалку 14 лица загинаа при експлозија пред еден полициски регрутен центар во северозападниот пакистански град Дера Исмаил Кан. Ова е втор напад денеска во Пакистан. Претходно загинаа најмалку 17 лица, од кои 12 војници и петмина цивили.
XS
SM
MD
LG