Достапни линкови

Бејрут: Еден либански војник загинал при операција врз кампот Нахр Ал Баред


Еден либански војник загинал при денешната операција во чии рамки либанската армија навлегла во палестинскиот бегалски камп Нахр Ал Баред. Борбите меѓу исламските милитанти стационирани во кампот и палестинските сили траат веќе девет недели.
XS
SM
MD
LG