Достапни линкови

Бразил: Потерница по рускиот милијардер Борис Березовски


Бразилските власти издадоа потерница по рускиот милијардер Борис Березовски, кој се наоѓа во Лондон, поради сомневање за перење пари, поврзани со бразилскиот фудбалски тим Коринтианс. Бразилскиот суд побарал од Интерпол апсење на Березовски и на уште неколкумина директори на клубот.
XS
SM
MD
LG