Достапни линкови

Њујорк: Новата нацрт резолуција за Косово неприфатлива за Русија


За новата нацрт резолуција за идниот статус на Косово Рускиот мнистер за надворешни работи Сергеј Лавров пак изјави дека е неприфатлива за Русија бидејќи зад неа се крие планот на Марти Ахтисари за незвиснот на Косово, подржан од западните земји,додека Специјалниот пратеник на Обединетите нации нагласи дека со блокирање на преговорите за Косово, Русија ја нарушува својата мегународна позиција.
XS
SM
MD
LG