Достапни линкови

Белград: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Шефер


Безбедносната ситуација на Косово ке биде една од темите на разговорите на Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Шефер во Белград. Тој ќе оствари средби со претседателот на Србија Борис Тадиќ и со претседателот на владата Воислав Коштуница.
XS
SM
MD
LG